ŚWIĄTECZNE ŚNIADANKO

W Wielką Środę, w Oddziale Przedszkolnym”A”, odbyło się uroczyste Śniadanko Wielkanocne. Przez wiele dni, poprzedzających uroczystość, dzieci utrwalały znajomość zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, wykonywały świąteczne prace plastyczne, siały owies, rzeżuchę oraz przygotowywały wiosenno-świąteczny występ. Przedszkolaki również aktywnie włączyły się w przygotowanie śniadania, nakrywając wspólnie do stołu według zasad savoir-vivre. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: jajek, sałatek warzywnych, szynki...Szczególne miejsce na stole znalazły samodzielnie upieczone przez dzieci Baby wielkanocne. Przed rozpoczęciem śniadania dzieci przedstawiły piękny program artystyczny na temat tradycji świątecznych:  śpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na instrumentach perkusyjnych, dzwonkach, a nawet na bum bum rurkach. Po występie  Pan dyrektor złożył wszystkim rodzicom życzenia świąteczne. Po zjedzeniu śniadania, dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych-wykonały „pisanki posypane cukrem”. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się na poszukiwanie prezentów od Zajączka do pobliskiego lasu. Od rana do popołudnia w naszej grupie panowała ciepła i świąteczna atmosfera. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie potraw na śniadanko oraz tym mamom, które pomogły w porządkowaniu sali po uroczystości.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2024-04-10 19:42:24