ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Dnia 28 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Dzień ten rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką szkolną – panią Danutą Kubicką, która przeprowadziła pogadanki z młodszymi, a potem ze starszymi uczniami na temat witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też, okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Dzieci z klas I - III tego dnia przyszły do szkoły ubrane  w kolory jabłek: żółtym, zielonym i czerwonym. Wyglądały pięknie. Zrobione też zostały gazetki tematyczne o jabłkach oraz różne prace plastyczne, które udekorowały szkolne klasy i korytarze.

Uczniowie starszych klas i nauczyciele rozwiązywali quiz wiedzy o jabłkach, który zaskoczył ciekawymi wiadomościami o tym owocu.

Na przerwach miały miejsce zabawy z jabłkiem w roli głównej, np.: jedzenie jabłka bez użycia rąk, kto najszybciej zje jabłko, obieranie jabłka na czas, czy obieranie jabłka tak, by powstała najdłuższa skórka. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji, a wygrani otrzymali nagrodę w postaci soczku jabłkowego.

Dziś już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i dlatego w tym dniu każdy chętnie zjadł jabłko, którym został obdarowany.

Dzień ten zakończył się zajadaniem pysznych racuchów z jabłkami, które na zajęciach kulinarnych w Wiejskim Domu Kultury, robili uczniowie klasy II i III pod opieką p. Marzeny Borzyszkowskiej.

Dziękuję młodzieży za pomoc w zorganizowaniu tego dnia, nauczycielom, którzy na bieżąco pomagali oraz darczyńcy pysznych jabłek.

Opracowała Beata Wirkus

Data dodania: 2021-10-01 12:10:32