ŚWIĘTO BAJEK

5 listopada 2022r. to DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Dzieci bardzo lubią to święto, kiedy to mogą przeistoczyć się w bohaterów swoich ulubionych bajek. Dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” w przepięknych strojach, bawiły się bajkami cały dzień. Najpierw omówiliśmy postaci, w które wcieliły się dzieci i przypomnieliśmy tytuły bajek, z których pochodzą. Następnie nazywaliśmy postaci z różnych bajek podczas zabawy „Ja mam...? Kto ma…?. Kolorowanka XXL z bohaterami znanych kreskówek stanowiła kolejne wyzwanie-najpierw grupa dzieci układała obrazek z 12 kartek A4, sklejała, a następnie kolorowała swoją pracę. Bawiliśmy się również w zabawy ruchowe przy piosenkach np. „Głowa, ramiona”, „Krasnoludek”, „Kaczuchy”. Wszystkim podobała się zabawa z wykorzystaniem papierowych koron pt. „Królowa”. Nie zabrakło również ulubionych zabaw, czyli „Gorące krzesła” i „Taniec z balonikami”.

Zabawę zakończyliśmy odpowiedziami na zagadki, a podczas krótkich przerw w zabawie spożywaliśmy słodkości przygotowane przez rodziców. Wszyscy świetnie się bawili. Było pięknie!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2022-11-16 19:45:30