ŚWIĘTO BAJEK

16 czerwca 2014 roku dzieciom w klasach 0-III dzień upłynął z bajkami. Na początek uczniowie z koła teatralnego wystawili przedstawienie pt. "Święto bajek". Potem odbyła się prezentacja przygotowanych przez uczniów strojów postaci z bajek w poszczególnych klasach. Były księżniczki, królewny, czarownice, rycerze, korsarze, zorro, batmany, żabki, klauny, indianie, pinokio i inne. Następnie uczniowie podzielili się na 10 grup, w których sami wymyślili dla siebie nazwy:

"Bajkowa drużyna" (Piotr Pszczoła, Julia Hejmowska, Zosia Matuszczak, Wojciech Szada Borzyszkowski, Oskar Hapka),

"Pan Kleks" (Ewa Szulc, Alicja Dolna, Ewelina Kapanka, Dominik Jakubowski, Cyprian Szulc),

"Zaczarowane truskawki" (Paulina Jeżewska, Aleksandra Pażontka-Lipińska, Natalia Nenca, Michał Moga, Sebastian Jażdżewski),

"Magnaci i czarodzieje" (Bartosz Brzeziński, Paweł Grzonka, Julia Borzyszkowska, Dawid Nenca-Stosik, Adam Wirkus),

"Czerwony Kapturek "(Oliwia Kupczyk, Amelia Stanisławska, Michał Klewicz, Jessica Jutrzenka-Trzebiatowska),

"Czarodzieje z Bewerlihils" (Filip Szulc, Maria Prądzinska, Beata Majer, Bartosz Jeżewski, Anna Dolna),

"Królewna Śnieżka" (Krystian Nenca-Stosik, Marcin Hamernik, Dominika Borzyszkowska, Hanna Nadolna),

"Piraci z Karaibów" (Katarzyna Grzonka, Jakub Jaszdziewski, Marcin Szulc, Oskar Lorek),

"Srebrna nuta" (Weronika Adamczyk, Wojciech Fojuth, Jan Jażdżewski, Karolina Jażdżewska, Mikołaj Stobiecki),

"Zwinne gepardy" (Jakub Żółtkowski, Kacper Jankowski, Krzysztof Wirkus, Julia Stoltamnn, Anna Kiedrowska).

W zespołach przystąpiono do zmagań z zagadkami, rebusami, łamigłówkami, labiryntami, krzyżówkami dotyczącymi bajek. Odgadywali tytuły bajek na podstawie przeczytanych fragmentów. Zwyciężyły 3 drużyny, które miały po 14 punktów: "Czerwony Kapturek", "Bajkowa Drużyna" i "Czarodzieje z Bewerlihils". Nauczyciele i starsi uczniowie przedstawili wiersz J. Brzechwy "Na straganie". Dzień zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek z bajek dla dzieci- karaoke. Rada Rodziców ufundowała dla dzieci cukierki, którymi były nagradzane podczas rywalizacji.

Data dodania: 2014-06-16 11:49:00
Data edycji: 2018-11-11 11:51:54