ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z Oddziału przedszkolnego A wiedzą, że niepodległa Polska to nasze wspólne dobro. Dlatego staramy się o Nią dbać każdego dnia. Sześciolatki wyrabiają w sobie pozytywne postawy patriotyczne, uczą się poszanowania i miłości Ojczyzny, są dumni z bycia Polakami. Z okazji Święta Niepodległości przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny pt. „Serce dla Polski”. Mogliśmy poznać historię Polski, Polskie symbole narodowe, a także zaśpiewać wspólnie Hymn Polski. Poznaliśmy także niektóre melodie ludowe, np. Klapok w rytm, którego tańczyliśmy z wykorzystaniem wachlarzyków w kolorach narodowych oraz Kokotek, którego melodię zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych. Tego dnia wykonaliśmy papierowe chorągiewki w kolorach naszej flagi, pokolorowaliśmy godło Polski, a każde dziecko nadmuchało baloniki w barwach biało-czerwonych. Tego dnia przeżyliśmy wiele pięknych i podniosłych chwil podczas radosnego świętowania. POLSKA TO NASZ PIĘKNY KRAJ!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2020-11-10 15:47:29