ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA to wyjątkowe święto dla każdego Polaka. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego „A” również starannie przygotowały się do tego święta. Przede wszystkim przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny o 123 letniej walce naszego kraju o niepodległość oraz o symbolach narodowych Polski. Pomiędzy wiersze i wiadomości historyczne wpletliśmy piosenki małych patriotów, tańce ludowe, a kolorystyka strojów i rekwizytów do występu była oczywiście w barwach narodowych. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: Mietlorz, Kaczok, Polka J. Straussa, piosenka „Moja ziemio ukochana” Moniki i Mateusza Kluzy. Tego dnia starszaki wraz z uczniami naszej szkoły o godzinie 11.11 zaśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Wcześniej wykonaliśmy papierowe chorągiewki, a na zakończenie w grupach wykonaliśmy godło Polski w formacie XXL. Przez cały dzień towarzyszyła nam podniosła atmosfera i duma z bycia Polką i Polakiem, a uczucia patriotyczne będziemy starali się pielęgnować przez całe życie.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-11-16 13:47:01