ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie, przedszkolaki również obchodziły w przedszkolu rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień.
           Obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z kl "0", którzy zostali przygotowani przez Panią Hannę Jankowską. Starszaki prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.Odśpiewaliśmy również nasz hymn - Mazurka Dąbrowskiego przyjmując przy tym właściwą postawę. Dzięki starszym przedszkolakom maluchy dowiedziały się kto to jest patriota i co oznacza dla Polski niepodległość. Dziękujemy za piękną lekcję historii.
           Na koniec tego dnia wyklejaliśmy kontury flagi i mapy Polski, utrwalając przy tym nasze podstawowe barwy narodowe. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy przyczynił się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.
Opracowała Magdalena Wielińska
Data dodania: 2020-11-11 20:44:03