SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW

W tym roku sieć sklepów Biedronka ogłosiła konkurs dla przedszkoli i dla uczniów klas I-III pod tytułem „Szkolne Przygody Swojaków”. Oddział Przedszkolny „A” przystąpił do tego konkursu. Dzięki konkursowi korzystaliśmy z materiałów udostępnionych nam przez organizatorów. Mogliśmy poznać zagrożone gatunki oraz nauczyliśmy się jak je chronić. Głównym celem programu była pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, żyć w zgodzie z naturą. Wykonaliśmy zadanie konkursowe przeznaczone dla przedszkoli, czyli nauczyliśmy się bardzo długiej i trudnej piosenki o zagrożonych gatunkach, nagraliśmy filmik z piosenką wykonywaną przez całą grupę, a nagranie przesłaliśmy do Biedronki. Każde dziecko z grupy uzyskało Certyfikat uczestnictwa w konkursie.

Wszystkie dzieci z grupy, wraz ze swoimi rodzicami, wykonywały 12 zadań oferowanych przez program Biedronki. W czasie wolnym obserwowali przyrodę, tworzyli albumy, fotografowali wyniki swojej pracy, konstruowali stroiki z darów lasu, tworzyli karmiki dla ptaków. Dzieci, ale również ich rodzice, byli zachwyceni całym przedsięwzięciem i bardzo się zaangażowali do wspólnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Dzieci zostały nagrodzone pluszakami i książeczkami z tegorocznego programu. GRATULUJEMY DZIECIOM I RODZICOM !

piosenka

Opracowała Hanna Jankowska