1 LUTEGO ROZPOCZĘŁO SIĘ POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SWORNEGACIACH

SZLACHETNA PACZKA '2016

Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła wzięła udział w charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W akcję koordynowaną przez Samorząd Szkolny zaangażowali się zarówno uczniowie, rada pedagogiczna, rodzice uczniów, jak i ludzie dobrej woli. Dzięki wielkiej życzliwości darczyńców udało się zorganizować całą, planowaną paczkę, w której znalazło się: lodówka, odzież i obuwie zimowe, produkty spożywcze oraz dwie świnki morskie.  Wszystkie zebrane prezenty zostały zapakowane i zawiezione przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego do centrali Szlachetnej Paczki w Bytowie, gdzie zostały odebrane przez wolontariusza. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w to wspólne dzieło, w szczególności ks. Proboszczowi Mirosławowi Klawikowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pieniędzy przed kościołem oraz właścicielowi sklepu „Full” za pomoc w zorganizowaniu zbiórki produktów żywnościowych i środków czystości, a także uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom. Cała akcja pomimo dużego wysiłku organizacyjnego przyniosła potrzebującej rodzinie oraz naszej szkole ogrom radości i poczucie wewnętrznej satysfakcji.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2016-11-13 18:26:00