SZYNSZYLE ODWIEDZIŁY „STARSZAKÓW”

Dzieci uwielbiają obserwować naturalne zwierzęta. Prawdopodobnie zaadoptowałyby każde zwierzątko pojawiające się w naszej sali. Podobnie było i tym razem, gdy odwiedziła nas Pani hodująca szynszyle małe. Jest to jedyny gatunek szynszyli, który został udomowiony. Te szynszyle wyróżniają się puchatym futerkiem, długimi uszkami, bujnym ogonem i dość dużymi oczkami. Wygląd sprawia, że są one wyjątkowo urocze. Od hodowczyni dowiedzieliśmy się, że są to zwierzęta nocne, ale w dzień potrafią być niezwykle aktywne. Uwielbiają biegać, skakać, wspinać się, ale również wylegiwać się na hamakach. Dlatego wymagają dość dużych klatek, ponieważ dla prawidłowego rozwoju potrzebują dużej ilości ruchu. Podstawą diety szynszyli może być gotowa sucha karma w postaci granulatu lub gotowa mieszanka. Każdy „starszak” miał możliwość przyjrzeć się tym ślicznym gryzoniom, a także pogłaskać wyjątkowo delikatne futerko. Wizyta szynszyli sprawiła dużo radości wszystkim „starszakom”.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2022-12-11 13:11:56