TAŃCZĄ BALONIKI W RYTM MUZYKI

Tegoroczny Bal karnawałowy w Oddziale Przedszkolnym „A” odbywał się pod tytułem „Kolorowe zabawy z balonikami i owocami”. Bal rozpoczął „Pokaz karnawałowej mody”, w czasie którego każde dziecko zaprezentowało swoje przebranie. Zabawę rozpoczął taniec do piosenki „Listen girl and listen boy” oraz ilustrowanie gry na saksofonie z wykorzystaniem słomek do napojów. Następnie ćwiczyliśmy oddech przy dmuchaniu kolorowych baloników oraz ćwiczyliśmy mięśnie palców przy ich zawiązywaniu. Teraz rozpoczęły się zabawy z balonikami. Pierwsza zabawa to: „Balonik w górę”, potem powtórzyliśmy nazwy kolorów w języku angielskim w trakcie piosenki „Yellow, gren, red and blu” oraz ćwiczyliśmy w trakcie zabawy „Tańczą baloniki”. Piosenka „Owocowa to zabawa” była tłem do zabawy ruchowej w parach oraz zabawy zręcznościowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej i papierowych owoców. Chustę animacyjną wykorzystaliśmy również do zabawy „Owocowy rock”. Bal zakończyliśmy zabawami, które najbardziej podobały się dzieciom oraz tradycyjną zabawą „Gorące krzesła”. Cała grupa cieszyła się ze wspólnej zabawy oraz z krótkich przerw na konsumpcję słodyczy i napojów przygotowanych przez rodziców. DZIĘKUJEMY! TO BYŁ WSPANIAŁY BAL!

piosenka

Opracowała Hanna Jankowska