TEATR

18 marca 2016r. uczniowie klas I-IV obejrzeli spektakl "O Kasi, co gąski zgubiła" w wykonaniu aktorów z Teatru Groteska w Krakowie w ramach "Internetowego Teatru TVP dla szkół". Jest to opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica. Osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Wystąpiły też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek.

Data dodania: 2016-03-18 21:22:00
Data edycji: 2018-11-10 21:24:06