TOMASZ SZWED - GOŚCIŁ W NASZEJ SZKOLE

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Swornegaciach mieli okazję 17 września 2013 poznać pana Tomasza Szweda i jego  twórczość  dedykowaną  dzieciom.  Na spotkaniu w ciekawy i niekonwencjonalny sposób prezentował swoje opowieści „O Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górze”. Do kliniki tej trafiają zwierzęta z naszych okolicznych lasów i znad jezior: Zielonego Małego i Dużego oraz jeziora Łownego.

Pan Tomasz do wspólnej zabawy zaangażował dzieci: zamieniały się one w zwierzątka łapiące kolorowe liście, przy okazji pochwalił je za znajomość nazw drzew występujących na naszym terenie. Potem dzieci stawały się myszką Mereżką z bajki z Leśnej Góry. Dzieci świetnie się bawiły, tym bardziej, że spotkanie z p. Szwed nie mogło odbyć się bez śpiewania. Zaprezentował dzieciom piosenki z płyty, która dołączona jest do drugiej części książki "Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górze".  Mali uczniowie chętnie włączyły się również do wspólnego śpiewania. Pan Tomasz przygrywał do piosenek na gitarze i harmonijce.

W spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV.

Pan Tomasz Szwed przekazał również egzemplarz swoich bajek do biblioteki szkolnej, udzielił też wywiadu uczniom z kółka dziennikarskiego.

Data dodania: 2013-09-17 00:00:00
Data edycji: 2018-11-06 20:34:58