TWÓRCZOŚĆ KOŁA PLASTYCZNEGO

Edukacja plastyczna jest najbardziej twórczym działaniem, które wyzwala uczucia i emocje a także pozwala na samorealizację. Zajęcia plastyczne to różne formy aktywności, do których zalicza się rysowanie, malowanie, modelowanie, lepienie, wycinanie.

Uczennice z klasy IV I VI aktywnie uczestniczyły przez cały rok szkolny w zajęciach Koła Plastycznego i Rękodzieła rozwijając swoje zainteresowania plastyczne oraz zdolności manualne. Panująca podczas spotkań atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dziewczynek  radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, przypadających świąt, oraz zainteresowań dzieci. Różnorodność tematyczna stworzyła możliwość do wprowadzania i poznawania wielu technik plastycznych. Uczestniczki zajęć eksperymentowały tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace. Poniżej galeria prac.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2024-06-18 20:10:48