Czcionka:

A+A-

Kontrast:

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

Przez cały tydzień młodzież naszej szkoły obchodziła święto naszej planety, poznawała jej piękno i uczyła się jak ją chronić. 

Dzień 1 

Uczniowie klasy IV razem z Panią Agnieszką Byzdrą przygotowali pouczający  apel z okazji Dnia Ziemi,  przedstawiający, jak cierpi nasza planeta z powodu nieodpowiednich zachowań człowieka. 

Poszczególne klasy wykonały gazetki tematyczne z tej okazji oraz obejrzały prezentacje na temat tego dnia i działań, jakie może podjąć każdy z nas na rzecz ochrony Ziemi. 

Dzień 2 

To był dzień dotyczący ochrony wody. Uczniowie z klasy VIII przygotowali prezentacje na temat „Jak oszczędzać wodę” i przedstawili je młodszym kolegom na pogadance w każdej klasie. 

Dzień 3 

Naszą szkołę odwiedziła Pani Regina Bluma z ZZO w Nowym Dworze i przedstawiła nam pogadankę na temat „Odpady czy surowce?”. Uczyła nas jak sortować śmieci, uzyskaliśmy informacje jaką drogę pokonują nasze śmieci i  co to znaczy recykling, Było dużo teorii i praktyki, a potem test z sortowania śmieci. 

Dzień 4 

Do naszej szkoły przyjechał Pan Marcin Kostrzyński- leśnik, dziennikarz, fotograf, obserwator i miłośnik przyrody. Nasz gość prowadzi, mający prawie 75 000 subskrybentów, kanał na YouTube pod nazwą “Marcin z lasu Kostrzyński”, obecnie jest również częstym gościem programu telewizyjnego “Dzień dobry TVN”. Odbyły się bardzo ciekawe pogadanki z pokazem filmów Pana Marcina. Dzieci i młodzież wysłuchały o obejrzały „Przyrodyjki” Pana Marcina, który z pasją opowiadał im o tym jak przygotowuje siebie  i swój sprzęt do obserwacji przyrody. 

Efektem tych opowieści jest konkurs literacki dla chętnych uczniów z klas IV-VIII pt „Moja własna o przyrodzie historyjka” 

Dzień 5 

Dzień zdrowia dotyczył  utrwalania zasad związanych z zachowaniem i utrzymaniem zdrowia. Zwróceniem szczególnej uwagi na zasady związane z prawidłowym odżywianiem i znaczeniem ruchu, szkodliwości  nałogów. Wychowawcy przedstawili uczniom prezentację „Dekalog zdrowego stylu życia” i zachęcali do aktywności fizycznej na przerwach podczas „aktywnej przerwy” i w domu. 

Dzień 6 

Dzień ochrony przyrody 

Na zakończenie naszych działań odbyło się spotkanie z pracownikiem Zaborskiego Parku Krajobrazowego  Panią Grażyną Jaszewską i pogadanka na temat ochrony sów w Polsce. Pani Grażyna zapoznała nas z gatunkami sów żyjących w Polsce, ich zwyczajami i zachęciła do nocnych spacerów, żeby posłuchać naszych sprzymierzeńców w walce z gryzoniami. 

Ten pracowity i ciekawy tydzień pozwolił nam zatrzymać się i docenić to co mamy wokół siebie i może choć przez chwilę pomyśleć jak ochronić naszą planetę dla przyszłych pokoleń. 

Opracowały Agnieszka Byzdra i Elżbieta Pałaszyńska

 

Data dodania: 2022-05-06 08:15:56
Data edycji: 2022-05-08 11:01:49
Ilość wyświetleń: 218

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej