TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI - Szkoła Podstawowa Swornegacie

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W dniach  17.10.2022r. do 21.10.2022r. w naszej szkole obchodziliÅ›my „TydzieÅ„ ÅšwiadomoÅ›ci Dysleksji” .

Jako spoÅ‚eczność szkolna mogliÅ›my bliżej zapoznać siÄ™ z dysleksjÄ…, poznać z czym niektórzy nasi uczniowie na co dzieÅ„ muszÄ… siÄ™ zmagać, jakie trudnoÅ›ci muszÄ… pokonać by osiÄ…gnąć sukces edukacyjny. StaraliÅ›my siÄ™ przybliżyć postacie sÅ‚awnych dyslektyków, zachÄ™cać do gÅ‚oÅ›nego czytania opowiadaÅ„ i bajek przez radiowÄ™zeÅ‚, wykonywać ćwiczenia z ortografii i poprawnego pisania oraz poznać metody skutecznego uczenia siÄ™. MÅ‚odsze klasy oglÄ…daÅ‚y filmy i pogÅ‚Ä™biali wiedzÄ™ na temat trudnoÅ›ci ucznia z dysleksjÄ…, uczyli siÄ™ wrażliwoÅ›ci i okazywania wzajemnej pomocy. Uczniowie klasy V przygotowaÅ‚y plakat z jednÄ… trudnoÅ›ciÄ… ortograficznÄ… a uczniowie klasy VII plakat pt. „ SÅ‚awni Dyslektycy”. Podczas wycieczki do Bydgoszczy klasa VI i VII w pociÄ…gu spÄ™dzaÅ‚a czas podczas zabaw i ćwiczeÅ„ ortograficznych. Inne klasy pomagaÅ‚y przy powstaniu gazetki. Podczas dodatkowych zajęć tj. logopedia, rewalidacja, korekcyjno-kompensacyjne czy wyrównawcze  nauczyciele i specjaliÅ›ci wykonywali różne ćwiczenia i zadania usprawniajÄ…ce osoby z dysleksjÄ….

DziÄ™kujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom w pomoc uczniowi dyslektycznemu  za realizacjÄ™ dziaÅ‚aÅ„, które byÅ‚ zaplanowane oraz za wspóÅ‚pracÄ™ i zachÄ™camy wszystkie dzieci dyslektyczne do poznania i rozwoju swoich mocnych stron.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2022-11-07 20:38:44