UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W czwartek, 1 września 2022r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Swornegaciach uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Otwarcie uroczystości poprzedziła msza święta w Kościele Parafialnym pw. Świętej Barbary, której przewodniczył ks. Miroslaw Klawikowski.

Po mszy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na uroczystość która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów oraz odśpiewaniem hymnów (Polski i Ukrainy w związku z przebywającymi w naszej szkole dzieci z Ukrainy). Następnie głos zabrał dyrektor – Zdzisław Bucław, który serdecznie powitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wyróżnieni zostali tegoroczni pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.  Otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie przedstawieni zostali nowi uczniowie oraz nauczyciele.

Po apelu uczniowie udali się na krótkie spotkania informacyjne ze swoimi wychowawcami, gdzie omawiane były sprawy organizacyjne oraz przypomniane zostały zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

klasa I - mgr Violetta Bucław

klasa II - mgr Lucyna Kiedrowska

klasa III - mgr Grażyna Sawicka

klasa IV - mgr Urszula Szulc

klasa V - mgr Krystyna klewicz

klasa VI - mgr Marzena Borzyszkowska

klasa VII - mgr Sabina Modzelewska

klasa VIII - mgr Ryszard Kontek

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Opracowala Violetta Bucław

Data dodania: 2022-09-07 14:32:04