URODZIŁEM SIĘ Z JAJKA

To hasło XV Konkursu Wiedzy Przyrodniczej klas II- III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. 14 listopada 2016r. rozstrzygnięto pierwszy - plastyczny etap konkursu. Do konkursu stanęło 51 klas z 15 szkół. Nadesłano 307 prac. Zadaniem było wykonanie techniką dowolną pracy plastycznej nawiązującej do hasła pt: "Urodziłem się z jajka". W tym etapie nagrodzony został uczeń naszej szkoły z klasy II Damian Pażontka-Lipiński. Drugi etap konkursu odbył się 7 grudnia 2016r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Michalina Bobrowska i Martyna Pszczoła. Dziewczyny zajęły III miejsce. Rozwiązywały zadania przygotowane w formie rebusów, rozsypanek i zabaw edukacyjnych z zakresu wiedzy o przyrodzie klas I - III. Rozpoznawały grzyby, drzewa, zwierzęta wykluwające się z jajek. Wykazały się znajomością Parku Narodowego "Bory Tucholskie". Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Życzymy im zapału w poznawaniu i obserwowaniu przyrody oraz dalszych sukcesów.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2016-12-02 19:37:00