V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Okrzyki związane z tabliczką mnożenia:

" Pies za płotem szczerzy kły, 9x7 jest 63"              "Hejże hej, hejże ha już tabliczkę mnożenia klasa III zna"

"Umiesz Ty, umiem ja, tabliczka mnożenia prosta raz, dwa"        " 1,2,3 tabliczkę mnożenia umiesz Ty"

Dnia 21.09.2015r. odbył się apel inaugurujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowana została dekoracja korytarzy, gazetek w klasach. Na wtorek, środę i czwartek przygotowaliśmy hasła dnia. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia przez cztery dni. Każdego dnia losowali zadanie z mnożenia, jeżeli nie znali odpowiedzi wracali aby się nauczyć tego przykładu. Na każdy dzień klasa wymyślała jeden okrzyk związany z tabliczką mnożenia. Przez trzy dni uczniowie brali udział w tabliczkowej szyfrowance, gdzie nagrodą była piątka za aktywność.
Do egzaminu pisemnego przystąpili wszyscy uczniowie z klas III do VI szkoły podstawowej oraz od I do III gimnazjum. Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i okolicznościowe plakietki otrzymało :
- klasa III – 76% (8 uczniów)
- klasa IV – 54% (7 uczniów)
- klasa V – 28% ( 6 uczniów)
- klasa VI – 73% (7 uczniów)
- klasa I - 53% (8 uczniów)
- klasa II – 25% (4 uczniów)
- klasa III – 47% (9 uczniów)
Na podsumowaniu tygodnia tabliczki mnożenia, uczniowie klasy III przestawili wierszyki. Uczniowie bawili się tabliczką mnożenia, układali domino tabliczkowe, brali udział w zabawie „Skok przez skakankę z tabliczką mnożenia”. Zaprezentowano plakat z trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Każda z klas przedstawiła swoje reklamy związane z tabliczką mnożenia.

"Szósta klasa liczy też, 6x6 jest 36"

"Gdy się witam mówię cześć, 7x8 to 56

"Tabliczka mnożenia na dobre ludzi zmienia"

"O tym każdy wie, że 5x5 równa się 25"