VII KONKURS GAWĘDZIARSKI IM. JÓZEFA BRUSKIEGO W LIPNICY

W piątek 23 lutego  2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach: Hubert Januszewski, Kacper Różek, Jan Szyszka, Tymoteusz Höhn oraz Sebastian Stoltman brali udział w VII Konkursie Gawędziarskim im. Józefa Bruskiego w Lipnicy. Celem konkursu była popularyzacja języka kaszubskiego i gawędy jako gatunku literackiego wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego Kaszub, promowanie młodych talentów gawędziarskich, przybliżenie twórczości gawędziarzy kaszubskich, a także wzbogacenie literatury kaszubskiej  o nowe gawędy kaszubskie. Nagrodzeni zostali uczniowie:

Tymoteusz Höhn – III miejsce w kat. klas IV-VI

Sebastian Stoltman – wyróżnienie w kat. klas IV-VI

Wkrótce upłynie 50-ta rocznica śmierci doktora i wybitnego gawędziarza Józefa Bruskiego, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą wspomnianej osobie – patronowi Konkursu Gawędziarskiego w Lipnicy.

Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym uczniom i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania do konkursu.

Data dodania: 2024-02-24 16:06:01
Data edycji: 2024-02-24 16:12:09