WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 11 lutego w godzinach od 15:00 go 17:30 w stołówce szkolnej odbył się WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY. Jak sama nazwa wskazuje głównym motywem były zbliżające się Walentynki. Wychowawczynie zadbały, aby sala wyglądała wyjątkowo. Dekorację tworzyły przeróżne serduszka, królował kolor czerwony i różowy.

Po powitaniu i tańcu rozpoczynającym bal przyszła pora na prezentację strojów. Prezentowanie strojów odbyło się na niebieskim wybiegu, dzięki temu każdy uczestnik balu poczuł się niczym gwiazda filmowa. Przejściu towarzyszyły dźwięki znanych przebojów, flesze oraz gromkie brawa kolegów. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy zostali nagrodzeni czekoladowymi batonikami. Muzyka płynąca z głośników zachęcała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kółeczkach,  korowodach i pociągach. Z uśmiechem na twarzy śpiewaliśmy teksty słyszanych, dobrze nam znanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło. Zabawę urozmaicały konkursy takie jak: taniec z balonami, wędrujący kapelusz oraz pląsy : Ługi Bugi, Polną ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek, Kaczuszki. Dzieci biorące udział w konkursach nagradzane były słodyczami. Humor dopisywał dzieciom i wychowawcom. Wiele pozytywnych emocji wywołało rozbijanie piniaty - Olafa, którą przygotowała dla dzieci pani Hania. Podczas balu mogliśmy częstować się smaczną drożdżówką , którą upiekły dla nas panie kucharki oraz pysznymi bezami, które dostaliśmy od mamy Olgi Schada Borzyszkowskiej.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. To popołudnie dostarczyło dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za słodycze i pomoc w organizacji balu.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2020-02-12 14:36:02