WARSZAWA I GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach od 25 do 28 maja 2015r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy i w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Warszawę. Spacerowali ulicami Starego Miasta, Łazienek. Oddali hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wjechali windą na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Odbyli podróż metrem. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przez 2 dni wędrowali po Górach Świętokrzyskich pokonali szlak Święty Krzyż - Nowa Słupia. Weszli na szczyt Łysicę i Łysą Górę. Zwiedzili zespół klasztorny jeden z najstarszych sanktuariów na terenie Polski. Atrakcją wycieczki była Jaskinia "Raj". Zobaczyli Zamek królewski w Chęcinach, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, barokowe ogrody, łuk triumfalny Marysieńki Sobieskiej.

Odwiedzili Zagdańsk, gdzie znajduje się pomnik przyrody żywej Dąb Bartek i jego syn Bartuś.

Data dodania: 2015-05-25 20:13:00
Data edycji: 2018-11-08 20:16:43