WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA KASZUBSKIEGO ORAZ HISTORII I KULTURY KASZUBÓW

24 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Swornegaciach odbyło się spotkanie metodyczne dla nauczycieli regionalistów. Organizatorem takich cyklicznych spotkań jest Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z doradcą metodycznym języka kaszubskiego – panią Felicją Baska - Borzyszkowską. Otwarcie spotkania miało miejsce w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego, gdzie pan kierownik zapoznał gości ze zbiorami i aktualnymi wystawami. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyły się warsztaty pn.: „Wykorzystywanie nazw w nauczaniu języka kaszubskiego”. Zaproszeni goście zapoznali się z prezentacją pt.: „Swory w literaturze”, po której wzięli udział w warsztatach. Po warsztatach oraz wymianie cennych uwag i doświadczeń przez nauczycieli regionalistów nastąpiło podsumowanie spotkania, poczęstunek i rozdanie zaświadczeń. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego owocnego spotkania.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2022-10-26 20:29:12