WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA

Zajęcia odbyły się 26.03.2014r. w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego. W lekcji wypieku chleba  udział wzięło 34 uczniów uczących się  języka kaszubskiego. Celem warsztatów była nie tylko dobra zabawa, ale upowszechnianie edukacji regionalnej i promowanie rękodzieła ludowego.
        Każdy z uczestników pod okiem instruktorów uczył się przygotowywania chleba krok po kroku, od wyrabiania ciasta po wypiekanie w specjalnie wybudowanym na zewnątrz domu piecu. Oczywiście cały proces wymagał czasu, odrobiny cierpliwości i zachowania określonych procedur.
        Uczniowie otrzymali recepturę , którą będą mogli odtworzyć w domu. Przed wsadzaniem chleba do pieca uczniowie obejrzeli  prezentację pt. "Za wszystkim, czego się uczymy stoi – tradycja”. Po 40 min wypieku każdy otrzymał swój chleb oraz świadectwo uczestnictwa w warsztatach.

Data dodania: 2014-03-26 15:57:00
Data edycji: 2018-11-11 15:59:26