WĘDRÓWKA PO PARKU NARODOWYM ''BORY TUCHOLSKIE''

Uczniowie klas II i III wybrali się na pożegnalną,  pieszą wycieczkę. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Małych Swornegaciach, dojechaliśmy tam autobusem miejskim. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż takim środkiem transportu, większość po raz pierwszy kasowała bilet w kasowniku. Po zjedzeniu lodów, które kupiliśmy w miejscowym sklepiku udaliśmy się do Dębu Bartuś. Przekraczając bramę wejściową do Parku Narodowego Bory Tucholskie, przypomnieliśmy sobie regulamin zachowania na terenie parku i prześledziliśmy na mapie trasę jaką mamy pokonać. Dąb zachwycił nas wszystkich, ale większy entuzjazm wywołały pstrągi pływające pod mostkiem. Spacerowaliśmy wokół Kaczego Oka przyglądając się roślinności  porastającą brzegi jeziorka. Przy dębie zjedliśmy śniadanie, trochę odpoczęliśmy  i udaliśmy się w dalszą wędrówkę. Pogoda nam dopisywała. Idąc obserwowaliśmy przyrodę, rozmawialiśmy z kolegami, śpiewaliśmy ulubione piosenki, bawiliśmy się. Był to mile spędzony czas. Do zobaczenia po wakacjach!!!

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2024-06-20 19:16:57