WIECZÓR CZARÓW I WRÓŻB

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
     I tak oto w naszej szkole 25.11.2014r. uczniowie klas II i III oraz dnia 27.11.2014r. uczniowie kl. IV i V kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, lali roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytywali” cień rzucany przez odlew. Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków, można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Wróżby przeplatane były wspólną zabawą przy dźwiękach skocznej muzyki. Podczas zabawy uczniowie spożyli poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawy, oraz uśmiechu było wiele i wszyscy wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Data dodania: 2014-11-27 21:10:00
Data edycji: 2018-11-07 21:13:17