WIECZÓR WRÓŻB, MAGII, CZARÓW... - Szkoła Podstawowa Swornegacie

WIECZÓR WRÓŻB, MAGII, CZARÓW...

W andrzejki próbujemy trochÄ™ dla zabawy, a trochÄ™ serio uchylić rÄ…bka zasÅ‚ony spowijajÄ…cej przyszÅ‚ość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszÅ‚oÅ›ci. Wierzono, że sÄ… dni, kiedy duchy przodków wracajÄ… na ziemiÄ™ i odsÅ‚aniajÄ… odrobinÄ™ nieznanego. Noc Å›w. Andrzeja jest  wiÄ™c nocÄ… niezwykÅ‚Ä…. NiezwykÅ‚a byÅ‚a też zabawa andrzejkowa dla uczniów kl. V-VI,  która odbyÅ‚a siÄ™ 30 listopada 2015r. w stoÅ‚ówce szkolnej. ByÅ‚o gÅ‚oÅ›no i wesoÅ‚o, a to wszystko dlatego, że byÅ‚o wiele atrakcji. Andrzejkowe  wróżby przeplatane byÅ‚y zabawÄ… tanecznÄ…, która wszystkich wprawiÅ‚a w dobry nastrój. Nie zabrakÅ‚o też tradycyjnego 100 lat, gdyż wÅ›ród uczestników zabawy mieliÅ›my solenizanta Andrzeja SiudÄ™ z kl. V. Dla wszystkich uczestników zabawy andrzejkowej przygotowany byÅ‚ poczÄ™stunek. O bezpieczeÅ„stwo i dobrÄ… zabawÄ™ troszczyli siÄ™ wychowawcy klas oraz opiekun samorzÄ…du szkoÅ‚y podstawowej. Wszyscy uczestnicy wspaniale siÄ™ bawili, co można obejrzeć na zaÅ‚Ä…czonych zdjÄ™ciach.

Data dodania: 2015-11-30 19:56:00
Data edycji: 2018-11-07 19:58:27