WIELKANOC U ''STARSZAKÓW''

W roku szkolnym 2020/21 obchodziliśmy Święta Wielkanocne 26 marca, nieco z wyprzedzeniem. Wzrost zachorowań na Covid 19 spowodował zapowiedź obostrzeń w wyniku których przeszliśmy na nauczanie zdalne. Ostatniego dnia nauki stacjonarnej zorganizowaliśmy obchody świąteczne. Od dwóch tygodni przygotowaliśmy grę na dzwonkach naciskanych utworu pt. „Poszły w pole kurki trzy” metodą Chroma Notes. Większość dzieci z grupy nauczyło się grać tę melodię zakodowaną w kolorach. Metodą Chroma Notes nauczyliśmy się również akompaniamentu do refrenu piosenki pt. „Przyszła wiosna, przyszła wiosna” M. Kluzy z wykorzystaniem dzwonków naciskanych, cymbałków i bum bum rurek. Gra na tęczowych instrumentach wyzwala w dzieciach wiele radości i zapału do ćwiczeń.

Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy recytację wiersza „Wielkanoc” Elżbiety Kaczmarskiej oraz inscenizację pt. „Bajeczka na Wielkanoc”, gdzie nasze „kurczęta” wykonały brawurowo „Taniec kurcząt w skorupkach” M. Musorgskiego.

Przygotowaliśmy również ozdoby świąteczne: pięciolatki wykonały girlandę z zajączkami, a sześciolatki wykonały wazon w kształcie pisanki wraz z kwiatami.

Najmilszym momentem naszego świątecznego dnia było poszukiwanie prezentów od Zajączka, które przygotowali nasi rodzice. Przeszukaliśmy cały teren wokół szkoły, plac zabaw, a prezenty znaleźliśmy na terenie dużego boiska. Dziękujemy wszystkim rodzicom w zorganizowaniu tego dnia!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-03-31 20:09:11