WIELKANOCNE ZWYCZAJE

Do obchodów Świąt Wielkanocnych, w grupie „Starszaków”, przygotowywaliśmy się wiele dni wcześniej. Przygotowania zaczęliśmy od wyboru tekstów do występu. Tym razem wybór padł na wiersz „Wielkanoc” Elżbiety Kaczmarskiej. Następnie zajęliśmy się przygotowaniem piosenek i tańców do występu. Wybraliśmy piosenkę „Święta już są tuż, tuż” Mateusza Kluzy, piosenkę z tańcem „Przyszła wiosna” Moniki Kluzy, piosenkę z zabawą ruchową „Słodkie króliczki” oraz ilustrację muzyczną melodii ludowej „Koziorajka”. W przeddzień upiekliśmy jeszcze babkę wielkanocną. Na nasz występ i babkę zaprosiliśmy „maluchy”. Oni zaś, zaprosili nas na swój wytęp. Po obejrzeniu obu spektakli spożyliśmy „świąteczne śniadanko”. Punktem kulminacyjnym dnia był spacer do lasu w poszukiwaniu prezentów od Zająca. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, więc każdy dumnie wracał ze swoim prezentem. Zajączku dziękujemy i zapraszamy za rok!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-04-23 18:21:29