WIGILIA PRACOWNICZA

Wigilijne spotkania służą wzmocnieniu więzi między pracownikami. Są kontynuacją tradycji świątecznej oraz integracją środowiska szkolnego. Przy wigilijnym stole kolejny raz w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników oraz emerytów. Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów kl. V, którzy zaprezentowali wiersze, życzenia, wróżby świąteczne oraz kolędy. Kolędy solo zaśpiewała Marta Schada Borzyszkowska z kl. VI, akompaniowała jej grą na pianinie siostra Ewa z kl. IIg, na flecie kolędy zagrała Ula Gostomczyk z kl. VI. Nie zabrakło też akcentu kaszubskiego, uczniowie z kl. I-IIg przedstawili inscenizację ,,Gwiôzdka ze Swòrów’’. Po występach ks. Wojciech Książkiewicz odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa a potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Wszyscy obecni emeryci oraz pracownicy otrzymali wykonane przez uczniów naszej placówki kartki z życzeniami.

Data dodania: 2015-12-22 20:35:00
Data edycji: 2018-11-07 20:37:28