WIOSENNE MIODOBRANIE

Uczniowie klasy III i II na zaproszenie chojnickich pszczelarzy wybrali się do Bachorza, aby wziąć udział w warsztatach pt: "Wiosenne miodobranie". Uczniów powitał Prezes Koła Pszczelarzy w Chojnicach Tadeusz Stelmaszyk. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w przyrodzie pełnią pszczoły. Teraz już wiedzą, że nie mogliby zajadać takich produktów jak: ogórki, chleb ze słonecznikiem, kapusta, owocowego soku czy jogurtu, gdyby wcześniej nie zadziałały pszczoły. Mieliśmy okazję poznać budowę ula. Leśniczy Jerzy Wolski opowiadał o roli lasów jako pierwotnego "domu" pszczół. Zaprezentował ul demonstracyjny, w którym udało nam się odnaleźć królową. Następnie dzieci odsklepiały z wosku miodowe plastry i wirowały je w miodarce. Po czym z palców zlizywały świeży, tegoroczny miodzik. Wszyscy otrzymaliśmy upominki w postaci słoiczków z miodem, dyplomów, nasion roślin miododajnych. Słoiczki z miodem były imiennie skierowane do każdego ucznia i zawierały ciekawostkę o pszczołach. Do domu przywieźliśmy też miododajne drzewko ze szkółki w Klosnowie.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2018-06-10 10:29:00