Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WITAJ MIKOŁAJU

   6 grudnia to jeden z najbardziej ulubionych dni w roku dla małych i dużych. Tradycją są bowiem prezenty od Św. Mikołaja, którymi obdarowujemy się nawzajem, pozostawiając drobne słodycze i prezenty w świeżo wypastowanych butach. Tego dnia bawiliśmy się wyjątkowo dobrze już od samego rana. Najpierw obejrzeliśmy film pt. „Witamy święty Mikołaju”, który zabrał nas w wirtualną podróż do Finlandii. Zwiedziliśmy wioskę Mikołaja, przyjrzeliśmy się zabudowie, potrawom serwowanym w restauracji, zwróciliśmy uwagę na wyjątkowe atrakcje polarne, czyli przejazd psim zaprzęgiem i karmienie reniferów.

Następnie wykonaliśmy Mikołaja z papierowego talerzyka. Rozwiązywaliśmy mikołajkowe zagadki, zadania i łamigłówki podzieleni na grupy. Kolorowaliśmy również Mikołaja na dużym formacie.

Na zakończenie zatańczyliśmy taniec reniferów, zaśpiewaliśmy piosenkę Moniki Kluzy i Mateusza Frankiewicza „Czy Mikołaj znów odwiedzi nas?”, wyrecytowaliśmy wiersz „Mikołaj” Elżbiety Kaczmarskiej dla naszych młodszych kolegów. W nagrodę odebraliśmy prezenty zakupione przez rodziców. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!                      

                                                                                             Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2020-12-10 19:23:27
Data edycji: 2021-06-30 09:41:41
Ilość wyświetleń: 276

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej