WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

21 czerwca 2021 roku mieliśmy, w naszej szkole, ogromny zaszczyt gościć, biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, Arkadiusza Okroja.

Arkadiusz Okroj, jak podaje Wikipedia, urodził się 27 maja 1967r. w Kartuzach. Tutaj ukończył szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Następnie ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W 2000 roku ukończył Wydział Teologiczny KUL, a dwa lata później uzyskał tam tytuł doktora.

Biskup Okroj został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, a święcenia otrzymał 2 marca 2019 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Jednym z wielu obowiązków biskupa jest przynajmniej raz na 5 lat wizytować każdą parafię w diecezji. W celu wizytacji i tym razem przybył do Swornegaci. Skorzystał również z zaproszenia do naszej szkoły. Razem z nami zaśpiewał ulubioną pieśń Jana Pawła II pt. Barka. Wysłuchał powitania, piosenek i wierszy w języku polskim i kaszubskim. Z najmłodszymi odmówił modlitwę „Aniele Boży”, ze starszymi odśpiewał dziesiątkę różańca, a także odpowiedział na pytania uczniów.

Biskup Arkadiusz Okroj, mimo zajmowanego stanowiska, okazał się komunikatywnym, tolerancyjnym oraz życzliwym człowiekiem. POZDRAWIAMY KSIĘŻE BISKUPIE.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-06-24 16:25:13