WIZYTA W ESCAPE ROOM W GDAŃSKU

11 czerwca 2024 r. uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Była to kolejna już nasza wyprawa pociągiem i mimo że trwała dwie godziny, to czas w trasie zleciał bardzo szybko.

Po dotarciu do miasta, przeszliśmy do miejsca będącego głównym celem wyprawy, a był to ESCAPE ROOM.  Celem zabawy, którą dla nas przygotowano, było wydostanie się z pokoju, wypełnionego po brzegi różnymi logicznymi zagadkami. Na wydostanie się z pomieszczeń mieliśmy od 60 do 75 minut, w zależności od tego w którym pokoju się znajdowaliśmy. Miały one różnorodną tematykę, my wybraliśmy mroczną ZOMBIE APOKALIPSĘ i klimatyczną KRYJÓWKĘ WIEDŹMY.

Escape Room wymagał od nas nie tylko spostrzegawczości i kreatywności, wykorzystaliśmy tam też nasze umiejętności logicznego myślenia i dedukcji, ale przede wszystkim mogliśmy rozwinąć zdolność współpracy w grupie i zacieśnić więzi między sobą. Rozwiązywanie kolejnych zagadek przyniosło nam masę satysfakcji, a walka z czasem jeszcze bardziej podkręcała atmosferę. Zadania nie były proste, ale działając wspólnie zdołaliśmy wydostać się ze swoich pokojów.

Po tej ekscytującej przygodzie udaliśmy się do pobliskiej galerii, gdzie mieliśmy możliwość wymiany wrażeń i zregenerowania sił podczas ciepłego posiłku. Była też szansa na niewielkie zakupy, po których spacerkiem przeszliśmy wzdłuż Wałów Jagiellońskich na zabytkowy Dworzec Główny, mijając po drodze budynek Nowego Ratusza z przełomu XIX i XX wieku, obecnie siedzibę Rady Miasta Gdańska oraz pozostałości bastionu św. Elżbiety – dawnego elementu fortyfikacji miasta.

Do Swornegaci wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, a wizytę w Escape Roomie z pewnością będziemy włączać do planu następnych wypraw.

Opracowała Sabiina Modzelewska

Data dodania: 2024-06-16 17:31:01