WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI IM. JANA TREPCZYKA

25 października 2020r. w Baninie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze wykonanie dowolnej pieśni im. Jana Trepczyka. Konkurs był adresowany głównie do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach: Amelia Stanisławska oraz Michał Moga wraz z nauczycielem regionalistą z chęcią zaangażowali się w ten projekt. Pieśni Méstra Jana nie są zbyt łatwe w wykonaniu, zarówno od warstwy tekstowej, jak i muzycznej. Jednak nasi uczniowie doskonale podołali temu zadaniu i przygotowali piękne wykonanie pieśni pt.: „Kaszëbskô Królewô”. Celem konkursu było propagowanie twórczości Jana Trepczyka, rozwój kultury kaszubskiej oraz prezentacja umiejętności wokalnych uczniów i młodzieży. Zadaniem, z którym musieli się zmierzyć uczestnicy, było nauczenie się dowolnej pieśni, nagranie jej wykonania kamerą lub aparatem  i przesłanie do Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie.

Amelia Stanisławska i Michał Moga otrzymali nagrodę specjalną Prezesa O/ZKP w Baninie.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2020-11-02 09:22:08