WOŚP - LUBIMY POMAGAĆ

13 stycznia 2019 roku odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat chętnie włączają  się w tą  akcję. W tym roku zbieraliśmy pod hasłem ,,Gramy dla dzieci małych i bez focha" - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W szkole rozprowadzanie serduszek i zbiórki do puszek wolontariusze przeprowadzili już w piątek 11 stycznia, natomiast w niedzielę zbierali pieniądze w centrum wsi  przed i po mszach świętych. Następnie wolontariusze włączyli się finałowego grania, który po raz  pierwszy zorganizowany został w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach.
Tam od godz 11.00 do 14.00 odbył się koncert uczestniczki programu muzycznego  Must be the music Aleksandry Kaźmierczak, który przeplatany był min. licytacjami fantów, przekazanych przez osoby prywatne oraz instytucje, występami wokalno – instrumentalne uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali się tam: Jan Gierszewski – skrzypce, Marta Schada Borzyszkowska - śpiew, Urszula Gostomczyk - flet, wystąpili też członkowie koła muzycznego działającego przy WDK – Ewelina Szyszka, Dominika Borzyszkowska, Amelia Skonieczna, Marcelina Rudnik, Michał Moga. Absolwentka  naszej szkoły Ewa Schada Borzyszkowska zagrała na fortepianie. Nasi wolontariusze włączyli się też w przygotowanie słodkiego poczęstunku. Z przyniesionych produktów, przygotowali ciasto i piekli przepyszne gofry, które rozchodziły się jak przysłowiowe, ciepłe bułeczki.
Puszki z zebranymi podczas akcji pieniędzmi wolontariusze przekazali do Gminny Sztab WOŚP, który mieścił się w WDK w Silni.
Łącznie zebrano do puszek w naszej miejscowości  3.548,30.
Ogromne podziękowania dla wszystkich wspierających finansowo akcję. Wierzymy, że zebrane pieniądze pomogą w ratowaniu zdrowia i życia potrzebującym.
Wolontariusze
Julia Hejmowska