WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W ŚWIETLICY

Na zajęciach w świetlicy rozmawialiśmy na temat Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Jest to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tych dniach zapalamy znicze na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień i modlitwy w ich intencji. Jest to czas głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu. Dzieci wspominały swoich bliskich zmarłych i na znak pamięci o nich „zapaliły” symboliczny znicz w postaci pracy plastycznej, a wolontariusze z klasy 8 naszej szkoły pod koniec października zorganizowali akcję sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów na naszym cmentarzu.

Rozmawialiśmy też o żołnierzach, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, oraz o konieczności dbania o ich groby, o których należy nam pamiętać. Doszliśmy też do wniosku, że warto zabrać ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie.

Opracowała Beata Wirkus

Data dodania: 2021-11-01 13:35:10