1 LUTEGO ROZPOCZĘŁO SIĘ POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SWORNEGACIACH

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
Nasza szkoła realizowała Ogólnopolski Projekt „Wszystkie Kolory Świata” organizowany przez UNICEF. Uczniowie klas IV –VI przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielili swoim rówieśnikom z Afryki.
Celem projektu było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Nasi uczniowie wraz z rodzicami czy dziadkami własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodziła. Po zakończeniu prac, w szkole odbyła się ich wystawa, którą mogli podziwiać rodzice. Każdy mógł wybrać laleczkę, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc uczniów skierowano do Laosu, Indii, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak tężec, odra, polio, gruźlica.
Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera nieustannie Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Poprzez nasz udział w akcji UNICEF, chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innych dzieci.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało nam się zebrać kwotę 519,22  złotych. Zebrane środki przelane zostały na konto UNICEF na ratowanie życia dzieci w Afryce.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!
Koordynator akcji Urszula Szulc
Opracowała Urszula Szulc
Data dodania: 2019-03-12 11:57:57
Data edycji: 2019-03-26 13:42:56
Ilość wyświetleń: 260

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej