WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasza szkoła realizowała Ogólnopolski Projekt „Wszystkie Kolory Świata” organizowany przez UNICEF. Uczniowie klas IV –VI przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielili swoim rówieśnikom z Afryki.
Celem projektu było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Nasi uczniowie wraz z rodzicami czy dziadkami własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodziła. Po zakończeniu prac, w szkole odbyła się ich wystawa, którą mogli podziwiać rodzice. Każdy mógł wybrać laleczkę, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc uczniów skierowano do Laosu, Indii, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak tężec, odra, polio, gruźlica.
Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera nieustannie Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Poprzez nasz udział w akcji UNICEF, chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innych dzieci.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało nam się zebrać kwotę 519,22  złotych. Zebrane środki przelane zostały na konto UNICEF na ratowanie życia dzieci w Afryce.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!
Koordynator akcji Urszula Szulc
Opracowała Urszula Szulc