WYBIERAMY PATRONA SZKOŁY

Informacja w sprawie podjęcia procedur wyboru

Patrona Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Swornegaciach w wyniku wszczęcia procedur "Wyboru patrona szkoły" zwraca się z prośbą do instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz mieszkańców Sołectwa Swornegacie o podanie na piśmie z uzasadnieniem propozycji kandydata do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Swornegaciach do dnia 15 kwietnia 2020r.

Kandydaci zostaną zaprezentowani na stronie internetowej szkoły  i na gazetce Samorządu Uczniowskiego po  dniu 15 kwietnia 2020r.  a także  uczniom, rodzicom i pracownikom na ogólnym spotkaniu. Z propozycji kandydatów zostanie wybrany przez organa Szkoły Podstawowej w Swornegaciach patron szkoły.

Imię szkoły – patron powinien nawiązywać do historii lub współczesności Swornegaci, powiatu, regionu Kaszub  lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub planów i zamiarów na przyszłość. Kandydatura nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń, a patron powinien być inspiracją do stawiania ważnych celów wychowawczych dla uczniów.

Zdzisław Bucław

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Swornegaciach