WYBITNE SUKCESY UCZNIÓW W DZIEDZINIE MATEMATYKI, HISTORII I PLASTYKI

Pierwszy raz w historii szkoły w jednym roku szkolnym możemy się pochwalić dwoma laureatami w dziedzinie matematyki i historii. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego została  Hanna Nadolna uczennica klasy VI w kategorii szkół podstawowych (opiekunem uczennicy jest  Krystyna Klewicz), a laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego został Patryk Sowiński uczeń klasy III gimnazjum, który może się pochwalić tytułem laureata z tego przedmiotu po raz drugi z rzędu (również w klasie II gimnazjum był laureatem,  opiekunem ucznia jest Ryszard Kontek).

Hania Nadolna, to podwójna laureatka konkursów matematycznych. Do tytułu laureatki w wojewódzkim konkursie kuratoryjnym z matematyki  dołożyła tytuł laureatki w XVI Finale Ligi Matematycznej i to z olbrzymim sukcesem zdobywając I miejsce i jako jedyna w kategorii szkół podstawowych uzyskała w finale 100% punktów. W lidze matematycznej w tej kategorii wiekowej wzięło udział 660 uczniów rozwiązując zadania domowe. Zadania półfinałowe w Słupsku rozwiązywało 366 uczniów z województwa pomorskiego, a do finału komisja zakwalifikowała 75 uczniów z największą liczbą punktów z obu etapów.

Tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu matematycznego uzyskała uczennica klasy VI Paulina Jeżewska, natomiast w półfinale ligi matematycznej brał udział uczeń klasy V Paweł Borzyszkowski, któremu do finału zabrakło zaledwie 4 pkt (uzyskał łącznie 76pkt) (opiekunem uczniów jest Krystyna Klewicz)

Natomiast w dziedzinie plastyki  znaczącymi  sukcesami również  w tym roku  może pochwalić się Ewelina Gostomczyk  uczennica klasy III gimnazjum. (opiekunem uczennicy jest Urszula Szulc)  II miejsce w wojewódzkiej edycji konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby pt. Tajemnice świata światów – inspirowane twórczością Józefa Chełmowskiego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Praca Eweliny zakwalifikowana została ze szczebla powiatowego do etapu wojewódzkiego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Ewelina zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Tajemniczy ogród” wykonaną pod kierunkiem Romana Szyszki instruktora plastyki WDK Swornegacie.

Serdecznie gratulujemy uczniom tak znaczących sukcesów, a ich rodzicom wielkich słów uznania dziękując za olbrzymie wsparcie i znaczącą pomoc w uzyskaniu tak wybitnych osiągnięć. Opiekunom laureatów i finalistów życzymy dużo wytrwałości  i satysfakcji oraz wielu dalszych sukcesów w pracy  z uczniami oraz osiągnięć w konkursach.

Cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy Swornegaci są z Was drodzy uczniowie dumni i życzą dalszych sukcesów i radości w pogłębianiu wiedzy i umiejętności w dalszej edukacji.

Opracował Zdzisław Bucław

Data dodania: 2017-04-20 18:39:00