WYCIECZKA

7 czerwca 2023 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę rowerową połączoną z rejsem katamaranem po Jeziorze Charzykowskim. Niedługo przed południem ruszyliśmy rowerami w drogę. Przejazd do Małych Swornegaci nie trwał długo, nie zdążyliśmy się nawet za bardzo zmęczyć, mimo to chętnie „porzuciliśmy” nasze dwukołowce na rzecz kolejnego środka transportu, jakim był katamaran. Nim to właśnie udaliśmy się w rejs aż do Charzyków, podziwiając nasze piękne okolice z perspektywy innej, niż zazwyczaj. Sporą popularnością cieszyła się górna platforma łodzi, gdzie doznania były jeszcze bardziej intensywne – oglądając wspaniałe widoki, można było poczuć wiatr we włosach, a przy okazji złapać trochę prawdziwie letniego słoneczka.

Po dotarciu do Charzyków, czując się jak prawdziwi letnicy, korzystaliśmy z uroków tej turystycznej miejscowości: były lody, gofry, a nawet bardziej treściwe dania (w końcu czekał nas jeszcze „rowerowy” powrót do domu). Co odważniejsi korzystali z urządzeń rodem z parku rozrywki, część wolała jednak spokojny spacer nie przepełnioną jeszcze póki co promenadą.

Czas na powyższe rozrywki dla ciała i ducha minął bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy, a nasz kapitan zwołał nas z powrotem na swój statek. Po ponad godzinnym rejsie powrotnym pięknie podziękowaliśmy za przyjemnie spędzony czas, by zaraz potem udać się w drogę powrotną na naszych jednośladach.

Te kilka godzin przyjemnych doznań wśród pięknych okoliczności naszej przyrody, połączone z ruchem na świeżym powietrzu oraz możliwością spojrzenia na świat z innej perspektywy, płynnie wprowadziło uczestników w długi weekend, następujący zaraz po wycieczce.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2023-06-15 21:34:21