WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

Wyjście do kina to jeden z częściej wybieranych i bardzo lubianych przez uczniów sposobów spędzania czasu wolnego. Również nasi szósto- i siódmoklasiści wraz z wychowawczyniami postanowili umilić sobie czas wypadem do jednego z bydgoskich kin na dopiero co wchodzący na ekrany film z rodzaju: akcja i science-fiction.

W podróż do Bydgoszczy wybraliśmy się w piątkowy poranek 21 października 2022r., korzystając z komunikacji publicznej: najpierw był to autobus, następnie przesiedliśmy się do pociągu; dla wielu uczniów była to pierwsza wyprawa transportem kolejowym w życiu. Z racji trwającego w naszej szkole Tygodnia Świadomości Dysleksji, uczniowie, z uśmiechem na twarzy i wspierając się nawzajem, wykonywali w trasie różne zadania ortograficzne.

Po dotarciu na bydgoski dworzec i szybkim przemarszu do kina, wyposażeni w przekąski i napoje, rozsiedliśmy się wygodnie w fotelach i zanurzyliśmy w świecie bohaterów, nie zauważając zupełnie upływu czasu – widowiskowa akcja i porywające efekty specjalne sprawiły, że seans minął jak z bicza strzelił.

Nadszedł czas na krótkie zapoznanie się z miastem. Zaczęliśmy od Mostu Staromiejskiego na rzece Brdzie, gdzie podziwialiśmy rzeźbę „Przechodzącego przez rzekę”. W tle pięknie prezentował się oficjalny symbol miasta – trzy spichlerze, należące obecnie do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Po kilkunastu minutach dotarliśmy do centralnego placu miasta, z zabudową pochodzącą głównie z XIX w. Naszą uwagę zwrócił okazały gmach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie Ratusz, oraz Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, upamiętniający ofiary terroru hitlerowskiego.

Sprzyjająca pogoda zachęcała do dalszego spaceru, jednak była już najwyższa pora, by posilić się przed drogą powrotną, co też wkrótce zrobiliśmy; na peron odjazdu naszego pociągu dotarliśmy w sama porę.

W drodze powrotnej dopisywały humory, jednak było też widać zmęczenie po całodniowych atrakcjach. Na szczęście przed nami kroiła się wizja leniwego sobotniego poranka, bez konieczności zrywania się o świcie do szkoły.

Naszą wyprawę zaliczamy do bardzo udanych, dostarczyła nam wielu dobrych wrażeń, pozwoliła oderwać się od codzienności oraz spędzić wspólne miłe chwile. Do następnego razu!

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2022-11-01 19:17:30