WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W CHOCIŃSKIM MŁYNIE

Dnia 2 czerwca 2023r. klasy VI i VII pojechały na wycieczkę rowerową do Chocińskiego Młyna, aby zwiedzić muzeum przyrodnicze i zagrodę zwierząt przy PN Bory Tucholskie. Sam przejazd był bardzo prosty, bo to zaledwie kilka kilometrów, a forma uczestników i opiekunów znakomita. Wyposażeni w audio przewodniki rozpoczęliśmy zwiedzanie. W muzeum uzyskaliśmy mnóstwo informacji dotyczących naszego terenu, historii  Borów Tucholskich, fauny, flory oraz otaczających nas ekosystemów. Tak blisko nas znajdują się przepiękne miejsca, które warto poznać. Sama forma zwiedzania spodobała się uczniom, mogli samodzielnie oglądać eksponaty, wysłuchać informacji w swoim tempie, a nawet kilka razy jeśli się czegoś nie zrozumiało. Na koniec braliśmy udział w Quizie Przyrodniczym. Szkoda tylko, że wynik był znany tylko dla jednej osoby. Może warto by było rozszerzyć ten ranking przyrodników? Następnym razem ruszymy na szlaki PN Bory Tucholskie.

Opracowała Elżbieta Pałaszyńska

Data dodania: 2023-06-15 08:56:02