WYCIECZKA DO SZYMBARKA

30 maja 2016 roku uczniowie klas I - IV w ramach zajęć z języka kaszubskiego wybrali się zwiedzać Kaszuby. Pojechali na wycieczkę do Szymbarka. Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to miejsce wyjątkowe, położone w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Przewodnik oprowadził uczniów po unikalnych w światowej skali obiektach. Mogli obejrzeć m.in.: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW ”Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, Największy Koncertujący Fortepian Świata, ”Dom do Góry Nogami” cieszący się ogromną popularnością wśród zwiedzających. W czasie gdy dzieci z klas młodszych oglądały Świat Bajek, starsze korzystały z aktywnego wypoczynku w Parku Linowym. Z Szymbarka udaliśmy się do Gołubia w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, gdzie mieści się piękny Ogród Botaniczny. Dzieci skorzystały z oferty dydaktycznej w zakresie edukacji ekologicznej, przyrodniczej i botanicznej. Poznały gatunki roślin chronionych, rzadkich i ginących oraz osobliwości flory Pomorza. W drodze powrotnej weszliśmy na najwyższe wzniesienie na Kaszubach (328,6 m n.p.m) z którego roztaczał się piękny widok na Wzgórza Szymbarskie i jeziora  tzw. Kółka Raduńskiego. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się do autokaru, aby wyruszyć w drogę powrotną do domu.

Data dodania: 2016-05-30 19:45:00
Data edycji: 2018-11-10 23:49:48