WYCIECZKA DO WARSZAWY

Wycieczka do Warszawy odbyła się w dniach 25-26 października 2018 roku. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VIII SP i kl.III G. Wycieczka była zorganizowana w ramach Projektu „Stawiamy na Edukację”. Pierwszym punktem naszego programu było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 2 godziny obiekt, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym miejscu minął nam bardzo szybko. W drodze do hotelu podziwialiśmy pięknie oświetlone Stare Miasto oraz iluminację Stadionu Narodowego. Drugi dzień zaczęliśmy od pieszej wycieczki po Starym Mieście. Na Placu Zamkowego, podziwialiśmy Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz usłyszeliśmy hejnał o 11.15. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków - Krakowskie Przedmieście. Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Po drodze mijaliśmy: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol, Kościół Wizytek, Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego, Bazylikę św. Krzyża. Spacer zakończyliśmy przed Pałacem Staszica oraz stojącym przed nim pomnikiem polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.  Dużą atrakcją okazały się multimedialne „Ławeczki Chopina”, na których wystarczyło nacisnąć guzik, aby usłyszeć wybrany fragment utworu. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Swornegaci.

Data dodania: 2018-10-29 19:15:00
Data edycji: 2018-11-04 18:24:17