WYCIECZKA NA DOBRY POCZĄTEK

We wtorek 13 września 2022 roku uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wybrali się autobusem miejskim do muzeum oraz kina w Chojnicach na film pt. „Lena i Śnieżek”. Przed seansem młodzież udała się do Muzeum Historyczno-Etnograficznego im. Juliana Rydzkowskiego, gdzie mogli zobaczyć wystawy stałe na 4 piętrach – archeologiczna, etnograficzna, historyczna i sztuka. Z muzeum uczniowie poszli do kina, gdzie z zaciekawieniem obejrzeli film, który ich szczerze poruszył. To wzruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni małej dziewczynki i niezwykłego, białego lwiątka. Film stał się inspiracją do rozmów na lekcjach godziny wychowawczej na temat cech prawdziwego przyjaciela oraz szacunku i miłości do zwierząt. Po seansie w kinie uczestnicy wycieczki pełni wrażeń wsiedli do autokaru, aby bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2022-09-20 21:17:38