WYCIECZKA NA HEL - POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY

W piątek 6 maja 2022r. uczestnicy Pomorskich Żagli Wiedzy wybrali się na wycieczkę na Hel. Uczniowie odwiedzili Stację Morską w Helu, gdzie brali udział w Lekcji w Błękitnej Szkole. Stacja stanowi krajowe centrum badań ssaków morskich, występujących w polskiej części Bałtyku. Gromadzone są tutaj dane na temat występowania fok i morświnów oraz skali zagrożeń dla tych ssaków i ich siedlisk. Dzieci uczestniczyły w pokazie karmienia fok bałtyckich - funkcjonujące w ramach Stacji fokarium jest miejscem ekspozycji, hodowli i rehabilitacji fok. Realizuje się tutaj działania z zakresu czynnej ochrony gatunku. Uczniowie zwiedzili także Dom morświna, który pełni funkcję mikro-muzeum dedykowanego ginącemu na Bałtyku gatunkowi i ukazuje jak wielki ma on problem z przetrwaniem. Po obiedzie w restauracji uczestnicy wycieczki udali się do latarni morskiej w Helu - budowla stanowi czterdziestometrową wieżę w kolorze pomarańczowym. Wieża znajduje się na samym końcu półwyspu helskiego. Po powrocie do autokaru uczniowie pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do domu.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2022-05-08 10:54:28