WYCIECZKA PIESZA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO

Najbardziej oczekiwanym świętem przez dzieci jest oczywiście Dzień Dziecka. W ramach obchodów tego święta, skorzystaliśmy z zaproszenia Państwa Mileny i Zbigniewa Stoltman, rodziców naszej koleżanki Zuzi, do gospodarstwa rolnego.

Dnia 5 czerwca 2024r. dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” udały się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego. Na miejscu czekali na nas Rodzice Zuzi oraz jej Dziadkowie. Dzieci miały możliwość zobaczyć zwierzęta mieszkające w wiejskiej zagrodzie oraz wysłuchać opowieści całej rodziny, o ich codziennych obowiązkach. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały również maszyny rolnicze ułatwiające pracę w gospodarstwie.

Niezwykłym pomocnikiem w pracy gospodarzy okazał się wyjątkowo duży i  spokojny pies, zabawa z nim była dla dzieci pauzą przed masą kolejnych atrakcji przygotowanych przez rodzinę Zuzi.

Skakaliśmy na trampolinie, bujaliśmy się na huśtawkach, bawiliśmy się zabawkami podwórkowymi, a nawet cała grupa bawiła się w pokoju Zuzi. Zaś po spacerze na łąkę, przy rzece Chocinie, już czekały na nas kiełbaski z grilla. Na deser gospodarze poczęstowali nas galaretką z truskawkami i pysznym ciastem. Po pożegnaniu przemili gospodarze odwieźli nas do szkoły. BARDZO DZIĘKUJEMY PAŃSTWU M.Z. STOLTMAN ZA UGOSZCZENIE NAS W SWOIM DOMU.

Opracowała H. Jankowska

Data dodania: 2024-06-20 17:01:36