WYCIECZKA PO KASZUBACH

Dnia 28 maja 2014r. 45 uczniów z klas IV-IIIg uczących się języka kaszubskiego wraz z opiekunami I i Z Sabiniarz,  U. Szulc, M. Michalewską wyjechali na jednodniową wycieczkę po Kaszubach północnych. Zwiedzanie rozpoczęli od Rumii, gdzie mogli podziwiać największy w Polsce zbiór, hodowlę ok. 5000 gatunków kaktusów. Następnie pojechali do Mechowa, gdzie znajdują się  Groty Mechowskie -  jedyna tego typu jaskinia, zabytek przyrodniczy na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia.

Kolejnym punktem wycieczki był Puck. Tam zwiedzili gotycki kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła, przeszli przez zatokę, gdzie znajduje się Słup upamiętniający symboliczne zaślubiny Polski z morzem, których dokonał w 1920r. generał Haller. Przeszli też szybkim spacerem po molo. We Władysławowie byli w Ocean Parku, gdzie mogli przejść spacerem po "dnie oceanu" oglądając naturalnych rozmiarów: wieloryby, delfiny, żółwie, orki czy rekiny oraz wiele innych zwierząt morskich. Zapoznawali się z najważniejszymi cechami tych ryb i ssaków. Zdobywali wiedzę o ich budowie, rozmiarach, zwyczajach. Zwiedzanie zakończyło się rozgrzewką na placu zabaw. W drodze powrotnej w Swarzewie odwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polski. Mimo, że pogoda nie dopisała, było bardzo zimno, z wycieczki wrócili wszyscy zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.

Data dodania: 2014-05-29 12:34:00
Data edycji: 2018-11-11 12:37:00