WYCIECZKA ROWEROWA SWORNEGACIE-CHARZYKOWY

Dnia 19.09.18 w piękne, jeszcze letnie popołudnie uczniowie klasy VIII wybrali się na wycieczkę rowerową do Charzykowa, by nabrać sił i chęci do nauki w nowym i trudnym dla nich roku szkolnym. Trudnym, ponieważ czekają ich egzaminu  na zakończenie szkoły podstawowej.  Pierwszy przystanek zrobili w Małych Swornegaciach. Tam  najpierw zatrzymali się przy podnoszonym moście, by przyjrzeć mu się z bliska, potem podjechali do miejsca,  gdzie  znajduje się ołtarz polowy ,przy którym odbywają się w okresie letnim msze święte. Następny i ostatni postój przed miejscem docelowym, to punkt widokowy nad j. Charzykowskim.  W Charzykowach przejechali ścieżką rowerową wzdłuż j. Charzykowskiego i zatrzymali się na plaży. Po krótkim odpoczynku, posilili się  pizzą  w jednej z przy plażowych restauracji. Z  nowymi  przeżyciami, zrelaksowani  wrócili bezpiecznie do domów.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2018-09-19 14:06:51